Helma Vagus Kevlar MegaSpeed Petrol lesk

Helma Vagus Kevlar MegaSpeed Petrol lesk
L/XL

Cena s DPH: 8 990 Kč
Dostupnost: v prodeji
Helma Vagus Kevlar MegaSpeed Petrol lesk

Na začátku to byl podivínský nápad – stejně jako vznik Vagusu... :)

Přilbu jsme vymysleli, vyrobili, otestovali v aerodynamickém tunelu – to vše zhruba za rok – a zjištění bylo takové, že golfové prolisy mají o pár setin lepší vlastnosti (na 2 minutách sjezdu cca 15-20 setin), což nebylo moc, ale rozhodně nás to potěšilo!

Ondra Bank vzal prototyp na MS ve Schladmingu (2013). Tehdy nebylo nic proti v pravidlech, ale bratři Bankovi pro jistotu vzali helmu ukázat Günteru Hujarovi – tehdejšímu šéfovi Svěťáku. Tomu se to nezdálo a nakonec helmu do závodu nedovolil použít, protože prý může časově zvýhodnit jejího nositele a to že není fér, i když to není v pravidlech – no a po sezoně se tento zákaz opravdu ve FIS pravidlech objevil...

Takže účel, pro který byla přilba vyvinuta, vlastně nikdy nesplnila, ale nápad žil dál. :)

Pro nezávodní lyžování se přilba zpočátku zdála zbytečná, ale nakonec jsme si řekli, že když už máme tu „nejrychlejší přilbu na světě“ - MegaSpeed, tak proč ji nevyrábět... Tady vidíme další příklad tzv. Vagus-paradoxu = naše certifikované přilby pro závodní lyžování jsou ve finále pomalejší, než ty nezávodní... :) Suma sumárum – pokud chcete nadělit kámošovi nebo kámošce na průměrně dlouhé české sjezdovce MegaBrutálních 7 setin a mít přitom hlavu jako v neprůstřelné bavlnce, nemáte jinou možnost, než jít do téhle naší MegaSpeciálky MegaSpeed. :)

  • Nevšední, originální a funkční design
  • Malosériová ruční výroba – kompletně v ČR
  • Víc ergonomický tvar než klasické helmy – proto je MegaSpeed „nejrychlejší helma na světě“
  • Velikost L/XL (57-61cm)